توصیه ی آیت الله العظمی وحید به انس با قرآن
279 بازدید
تاریخ ارائه : 4/29/2015 12:40:00 PM
موضوع: سایر

توصیه آیت الله وحید خراسانی به تلاوت و انس با قرآن

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی عالمون به نقل از روابط عمومی بنیاد شهید قم، حضرت آیت الله وحید خراسانی در دیدار با مدیرکل و مدیران بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم تاکید کرد: خدمت شما به شهدا و خانواده های آنان بهترین کار است و ما نیز برای موفقیت شما دعا می کنیم.

ایشان افزود: به خانواده های شهدا سه چیز را بیاموزید و آن تحکیم عقاید، تهذیب اخلاق و تعلیم احکام است که با اجر بسیار برای شما خادمان شهدا همراه است.

آیت الله وحید خراسانی بیان داشت: هر کار و فعالیتی که صورت می گیرد باید خود کار و ریشه و ثمره آن را بخوبی بشناسیم، کار شما در بنیاد شهید در راستای خدمت به شهدا و ایثارگران بهترین کار است.
این مرجع تقلید اضافه کرد: رسیدگی به دل شکستگان که خواه ناخواه فقدان عزیزانشان بار سنگینی بر دلهایشان است ثواب بسیاری در پی دارد.
آیت الله وحید خراسانی ادامه داد: از بهترین خدماتی که می توانید در این عرصه داشته باشید توجه به قرآن و برگزاری و تقویت برنامه های قرآنی در بین این خانواده هاست که ثواب آن هم در دفتر عمل خادمان و هم برای خانواده های شهدا ثبت و ضبط است.
وی افزود: تلاوت کلام خدا روح انسان را تلطیف می کند، چون نسیم بهاری برای زمین مرده حیات بخش است با قرائت قرآن هم گناهان محو و هم حسنه ثبت می شود و هم درجات در بهشت پاداش انسان است و این تلاوت اگر از جوانی صورت گیرد ثواب دو چندان دارد.
آیت الله وحید خراسانی تاکید کرد: اگر این جمعیت ایثارگر در کشور در برنامه ای منسجم روزانه قرآن را تلاوت و ثواب این تلاوت را به امام عصر (عج) هدیه کنند، در دنیا و آخرت با امام زمان (عج) هستند.
وی گفت: جوانی که در جبهه های نبرد حق علیه باطل پدرش را از دست داده و خود امروز کلام خدا را تلاوت و به امام زمانش تقدیم می کند، امام در شب قدر که دفتر تقدیر به امضا می رسد دست عنایت حضرت همواره بالای سر ایشان است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران قم نیز در آغاز این دیدار گفت: خادمان به شهدا امروز محضر شما رسیدند تا در سالی که به نام سال همدلی و همزبانی دولت و ملت از سوی رهبر معظم انقلاب نامگذاری شده است، بیانات علما و مراجع را سرلوحه فعالیت خود قرار دهند.
سردار سید جواد هاشمی ابراز امیدواری کرد این دیدارها باعث شود از بیانات و رهنمودهای مراجع تقلید و علما در راستای خدمت رسانی به خانواده های معظم شهدا بهره مند شویم.