عامل قدرت انسان علم وعقل است
146 بازدید
تاریخ ارائه : 5/9/2015 10:23:00 AM
موضوع: سایر

آیت‌الله وحید خراسانی: علم و عقل به انسان قدرت می دهدبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی عالمون به نقل از ابنا، حضرت آیت‌الله وحید خراسانی در دیدار معاون علمی و فناوری رئیس جمهور اظهار داشتند: علم و ایمان به خدا دو موضوع مهمی است كه همه باید به آن اهتمام داشته و در گسترش مسائل علمی و تحقیقاتی تلاش كنند.

مرجع عالی‌قدر جهان تشیع با بیان اینکه كار شما بسیار مهم و ارزشمند است و باید با عمل به دستورات قرآن كریم در گسترش مسائل علمی كشور كوشید، تصریح کردند: اگر علم و ایمان هر دو در كنار هم گسترش یابد همانند دو بال ارزشمند بوده كه موجب پرواز انسان می‌شود و انسان‌ها را به مقام عالی خواهد رساند.ایشان افزودند: كارتان را با قدرت دنبال كنید و بدانید كه هر چه برای عظمت اسلام و این كشور تشیع تلاش كنید ارزش دارد و موفق خواهید شد.
آیت‌الله وحید‌ خراسانی با اشاره به گسترش علم در دنیا تاکید کردند: آنها به دنبال علم رفته و فنون یاد گرفتند؛ اما ما كه در مركز این گوهر هستیم هنوز نتوانسته از مسائل علمی استفاده كرده و در گسترش علوم بكوشیم، هر چند تلاش‌هایی شده اما باید این تلاش‌ها روز به روز گسترش یابد.
مرجع عالی‌قدر جهان تشیع اضافه کردند: علم و امانت كلید هر كاری است و باید قدر این دو نعمت را دانسته و بكوشیم كه به بالاترین شكل ممكن از گوهر علم استفاده كنیم.
ایشان با بیان اینکه شرف انسان به علم و عقل است و این عقل است كه به انسان برتری می‌دهد و میوه عقل هم علم است، اضافه کردند: علم و عقل به انسان قدرت می‌دهد، اگر علم و عقل را در كنار هم قرار دهیم شاهد عظمت هستیم و باید همه در این عرصه تلاش كنند.
آیت‌الله وحید‌ خراسانی در پایان گفتند: از امروز خودتان و همه معاونانتان به این نكته توجه و اهتمام داشته باشید كه تا جایی كه می‌توانید قرآن بخوانید، به آن عمل كنید و به امام زمان(عج) هدیه كنید. همانگونه كه نسیم بهاری زمین مردم را زنده می‌كند آیات قرآن هم قلوب مرده را زنده خواهد كرد.